Zdravotní pojišťovny

Naše pracoviště spolupracuje s Všeobecnou zdravotní pojištovnou 111

Co hradí zdravotní pojišťovna?

V součastnosti je velký rozdíl mezi péčí, kterou jsme schopni poskytnout a tím co hradí zdravotní pojišťovna. S ohledem na vývoj moderní stomatologie, hradí pouze základní ošetření, které je svým charakterem z pohledu moderní stomatologie pouze „dočasné“.

Plně hražená zubní péče

Jedná se o výkony a výrobky které zubní lékař účtuje po zhotovení zdravotní pojišťovně a ta mu je cca za měsíc po podání dávky proplatí (platba cca 1-2 měsíce po provedení výkonu), pro pacienta jsou bez doplatku tedy zdarma. Jedná se především o preventivní prohlídky, rentgenové vyšetření a výkony a výrobky, které jsou zhotoveny z nejlevnějších materiálů a za pomoci nejjednoduší technologie, navíc musí být zhotoveny v co nejkratším čase, do kterého se počítá i příprava a úklid křesla včetně administrace, tedy čas na samotný výkon je ještě kratší.

Zdravotní pojišťovny, od prvního ceníku stomatologické péče zvyšovali úhrady stále pomaleji (navíc nerovnoměrně a některé dokonce vůbec) až behem posledních 4 let nedošlo k zvýšení úhrady ani o jedinou korunu, tím se snížila reálná úhrada o cca 12%. Růst nákladů cen energií a daní, tento propad dále zvýrazňují. Pro zachování min. stejných reálných příjmů roste tlak na zkracování času u plně hražené péče a tím dochází k poklesu úspěšnosti ošetření.

Z toho je patrné že kvalita, estetika, funkčnost a garance takové práce je více než kompromisní a dlouhodobý úspech ošetření je velmi nejistý, né-li nemožný.

Plně hražené výkony a výrobky

  • Komplexní vyšetření při vstupu do péče a následná preventivní péče.
  • Retgenové vyšetření, intraorální i extraorální.
  • Extrakce zubů, anestézie.
  • Drobná chirurgie měkkých tkání dutiny ústní
  • Amalgamová výplň –hradí zdravotní pojišťovna 220Kč za výplň zubu ze standardního amalgámu(ručně míchaného, který koroduje a mění časem svůj objem), v celém rozsahu chrup jednou za rok, úhrada je stejná bez ohledu na rozsah nebo počet jednotlivých výplňí na jednom zubu.
  • Samopolymerizující kompozitní výplň ve frontálním úseku chrupu po špičák včetně – hradí pojišťovna opět 220Kč, jedná se o jednobarevný neestetický materiál, potřebuje zavedení suchého pracovního pole, to pojišťovna nehradí.

U dětí do 18 let, fotokompozitní výplň ve frontálním úseku chrupu po špičák včetně.

Částečná snímací náhrada s jednoduchou retenční sponou zhotovená z pryskyřice, hradí jednou za 3 roky.

Totální náhrada ze standardního materiálu, hradí jednou za 3roky.

Celoplášťová kovová korunka hradí jednou za 5 let.

Adresa


Seifertova 524
261 01 Příbram VII

Kontakty


  • Telefon: +420 724 354 645
  • e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.